Co oznacza mózgowie bez zmian ogniskowych?

Witam, zanim dostane się do lekarza chciałabym skonsultować wynik rezonansu magnetycznego głowy. "Mózgowie bez zmian ogniskowych. Sekwencja DWI (dyfuzja) nie wykazuje świeżych ognisk niedokrwiennych. Zbiorniki kątów mostowo-móżdzkowych oraz przewody słuchowe nieuciśnięte. Uwidocznione odcinki nerwów czaszkowych bez uchwytnych zmian morfologicznych. Układ komorowy symetryczny, bez przemieszczeń. Przysadka mózgowa oraz szyszynka niepowiększone." Badanie wykonałam ze względu na to, że mam częste bóle głowy, zawroty, brak utrzymania równowagi. Problemy zaczęły się, kiedy zaczął psuć mi się wzrok po wykonanej wcześniej operacji korekcji wzroku. Problem z bólami utrzymuje się już 1,5 roku. Jestem kobietą w wieku 25 lat. Bardzo proszę o pomoc

Witam!
Wynik RM głowy (z opisu) prawidłowy, czyli jest powód do radości. Odnośnie objawów, które skłoniły Panią do wykonania tego badania, to wskazana jest konsultacja laryngologiczna i neurologiczna, łącznie z EEG. Jeżeli wyniki będą prawidłowe to należy poważnie rozważyć podłoże emocjonalne - nerwica może imitować każdą chorobę somatyczną, lecz leczenie jest całkiem odmienne. W takim wypadku należy zwrócić się do Poradni Zdrowia Psychicznego; porobią potrzebne badania testowe, ocenią poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, określą profil osobowości i podatność na sugestię i zaproponują właściwe postępowanie. Napięciowe bóle głowy słabo reagują na typowe leki p/bólowe, a całkiem dobrze na leki p/depresyjne SSRI. W leczeniu nerwic i zaburzeń psychosomatycznych leczenie farmakologiczne jest postępowaniem objawowym, w zasadzie uzupełniającym. Leczeniem przyczynowym są oddziaływania psychoterapeutyczne - dotykające przyczyny zaburzeń. Po samym leczeniu farmakologicznym nierzadko dochodzi do nawrotów. Najlepsze efekty są po leczeniu mieszanym: leki i psychoterapia.
Powodzenia
W. Łuczkowski.