Jak mam odczytać mój rezonans głowy?
Witam, Proszę o interpretacje wyniku rezonansu głowy. Powodem jego wykonania były bóle oraz zawroty głowy. Opis badania następujący:badanie wykonane bez kontrastu. Mózgowie bez zmian ogniskowych. Sekwencja DWI nie wykazuje ograniczenia dyfuzji. Pokrwotocznych depozytów hemosyderyny nie stwierdza się. Zbiorniki katów mostowo-móżdżkowych oraz przewody słuchowe wewnętrzne nieucisniete. Uwidocznione odcinki nerwów czaszkowych bez uchwytnych zmian morfologicznych. Układ komorowy symetryczny bez przemieszczeń. Przysadka mózgowa oraz szyszynka nie powiększone. Torbiel szyszynki o średnicy 3mm.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Witam! W zasadzie RM głowy niczego groźnego nie ujawnił. Torbiele szyszynki u ludzi dorosłych są "znaleziskami przypadkowymi" i nie mają większego znaczenia klinicznego. Objawy kliniczne zgłaszane przez Panią należy leczyć u neurologa lub psychiatry (bóle napięciowe leczy się nieco inaczej). Powodzenia W. Łuczkowski.