Jakie podłoże mają u mnie bóle głowy?

Witam serdecznie. Mam 27lat,Ostatnio jak wiemy mamy epidemie w związku z nią zostałem bezrobotny. To było 2miesiace temu i mniej więcej w ten czas zaczęła mnie boleć głowa ale to ciągle i bez przerwy, nie chce tego ściśle wiązać z pracą ale rozstałem się z dziewczyna no i ogólnie jestem typem człowieka który łatwo się denerwuje. Wracając do bólów głowy to pasuje do napięciowych, stresowych czyli wrażenie opaski na głowie która wręcz miażdży mi mozg, mam nudności b. Rzadko ale mam. Zauważyłem że mi lepiej kiedy medytuje ponieważ wtedy całkowicie rozluźniam ciało włącznie z mięśniami twarzy i głowy, także kiedy palę papierosa czuje że dramatycznie wzrasta ból. Nie pasuje to że ból trwa do 15dni bo on jest ze mną ciągle od 2mies nawet jak prawie nie boli to i tak czuję delikatny ucisk do zniesienia a wieczorami mi jw napisałem miażdży mózg doslownie. Nie jem żadnych tabletek i zyje przekonaniem że jak boli to po to żeby przestało i niewiem czy przez całe życie zjadłem garść tabletek. Mam migrenę więc znam ten ból i to nie to. Nie mogę iść do lekarza bo niestety pseudo pandemia panuje dodam że nie mieszkam w Polsce zatem tu też jest trochę inaczej. Dziękuję pięknie z góry za pomoc. Zdrowia wszystkim!!!

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Bóle głowy mogą być różnego pochodzenia i nie powinniśmy ich bagatelizować, szczególnie jeśli trwa on przez dłuższy czas, jest bardziej intensywny, a żadne leki przeciwbólowe nie działają. Wspomina Pan, że bóle te zbiegły się z trudnymi dla Pana wydarzeniami, jak utrata pracy oraz rozstanie z bliską osobą. Długotrwały stres może być jedną z przyczyn pojawienia się tzw. napięciowego bólu głowy, który zazwyczaj występuje po obu jej stronach i ma charakter uciskowy. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem o możliwych przyczynach, objawach oraz leczeniu napięciowego bólu głowy: https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie oraz odpowiedziami naszych specjalistów na temat podobnych przypadków: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czeste-bole-glowy-powodujace-mdlosci
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silne-bole-glowy-z-nudnosciami-i-wymiotami
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czeste-bole-glowy-nasilajace-sie-podczas-zdenerwowania
Jeżeli ból głowy nie ustępuje i żadne domowe metody leczenia nie przynoszą efektu, może być on wywołany jakąś chorobą – wówczas mamy do czynienia z tzw. wtórnym bólem głowy. Więcej o jego przyczynach może Pan przeczytać na: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy
Proszę pamiętać, że udzielane przez nas informacje mają jedynie charakter poglądowy. W celu uzyskania szczegółowej diagnozy oraz doboru najlepszych metod leczenia, prosimy o zasięgnięcie porady neurologicznej.