Co oznaczają te silne i uciskowe bóle głowy?

Witam , bóle głowy kłujące , uciskowe, zarywające w całej głowie od 7 miesięcy.Wykonany teraz rezonans bez kontrastu wykazał w istocie białej obu półkul mózgu głównie podkorowo w prawym środku półowalnym ,rozsiane drobne ogniska gliozy, najpewniej naczyniopochodnej. Badanie wykonano w sekwencjach SE FSEw 3 płaszczyznachT1-, T2zależnych, FLAIR,DWIplus ADC.Rezonans kręgosłupa szyjnego bez zmian.Konsultacja neurologiczna obyła się i Pani neurolog stwierdziła , że taka moja uroda i czasami każdego zakluje lub zaboli ,dalszych zaleceń nie dała.Dodam, że mam ucisk w tylnych zębach i ten ból głowy codziennie sporo razy.Dziękuję za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Bardzo nam przykro, że odczuwa Pani takie dolegliwości, które z pewnością obniżają, na co dzień komfort życia. Prawidłowo, że wykonała Pani badanie obrazowe głowy, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia, które również mogą objawiać się takimi bólami.

Analizując wskazane objawy oraz wynik badania rezonansem, można by stwierdzić, że cierpi Pani na napięciowe bóle głowy. Nie napisała Pani, czy podczas ataku bólu, występują dodatkowe dolegliwości, takie jak: nudności, wymioty, drętwienie rąk, czy problemy z widzeniem.

Głównymi przyczynami napięciowych bólów głowy są: przewlekły stres emocjonalny, zmęczenie, niedobory snu, a także długo utrzymujący się lęk i niepokój.

Ból napięciowy występuje zazwyczaj o umiarkowanym natężeniu. Zaczyna się on głównie w okolicach karku i rozchodzi na całą powierzchnię głowy. Typowym objawem tej przypadłości jest ból obustronny o charakterze uciskowym i kłującym. Bardzo rzadkie jest występowanie dolegliwości neurologicznych, takich jak światłowstrętu, reakcji na dźwięki, nudności, czy wymiotów.

W przypadku nasilenia objawów, zalecamy Pani ponowną konsultację z lekarzem neurologiem, aby wyznaczył prawidłowe i skuteczne leczenie w celu poprawy Pani komfortu życia.

Bardzo ważne, żeby spróbowała Pani unikać sytuacji stresogennych oraz zadbała o odpoczynek i zdrowy sen.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-naczynioruchowe

https://zdrowie.parenting.pl/napieciowy-bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.