Co takiego może wywoływać u mnie te bóle oraz zawroty głowy?

Od tygodnia doskwierają mi bóle głowy w formie ucisku (głównie całej prawej strony głowy i twarzy), uczucie niestabilności (zawroty głowy, ale bez wirującego świata dookoła) oraz szumy w głowie (mocniejsze po prawej stronie). Laryngolog poza czopem woskowiny nic nie stwierdził. Badanie MRI i agio dopiero za miesiąc. Ciśnienie tętnicze skurczowe później 140, puls poniżej 90. Co może wywoływać takie objawy? Dodam, ze ostatnio często doświadczam stolców tłuszczowych.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że przeprowadził Pan już konsultację lekarską w związku z obecnym stanem zdrowia. Przykro nam również, że odczuwa Pan takie objawy, które na pewno obniżają komfort i jakość życia.

Bez dokładniejszej diagnostyki, trudno jest jednoznacznie określić przyczynę takich dolegliwości. Jednakże biorąc pod uwagę taki rodzaj objawów, można by stwierdzić, że prawdopodobnie występują u Pana napięciowe lub migrenowe bóle głowy. Oczywiście tylko przeprowadzone badania będą w stanie potwierdzić lub wykluczyć konkretną przypadłość.

Napięciowe bóle głowy charakteryzują się bólem rozpoczynającym się w okolicach karku, a następnie promieniujący na dalsze partie głowy. Są to dolegliwości bólowe o charakterze uciskowym, z lekką nadwrażliwością na dźwięki i światło, ale bez nudności i wymiotów.

Natomiast bóle migrenowe zazwyczaj zaczynają się w okolicach oka, gdzie następnie obejmują jedną stronę głowy. Charakteryzują się silnym, pulsującym bólem, wraz z towarzyszącymi nudnościami, wymiotami, czy światłowstrętem.

Z racji odległości, trudno jest określić dokładną przyczynę występujących u Pana objawów. Zalecamy, zatem poczekać na wyniki badań, które na pewno pozwolą na postawienie właściwej diagnozy.

Dodatkowo można spróbować skorzystać z wszelkich technik relaksacyjnych, zadbać o zdrową dietę, sen i odpoczynek, które na pewno poprawią Pana komfort życia.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://zdrowie.parenting.pl/napieciowy-bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-a-migrena

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.