Dlaczego odczuwam te uciski w głowie?
Witam serdecznie mam taki problem że od dłuższego czasu mam bardzo silne ściski z różnych stron głowy są to ściski chwilowe napadowe ale bardzo silne i towarzyszą mi praktycznie codziennie do tego są dni gdzie pulsuje/tętni mi w prawym uchu przeszkadza mi to w codziennym funkcjonowaniu bo potrafi pulsować mi dzień i noc do tego od dwóch dni pojawił się nowy objaw czyli ból lewego oka wczoraj był dość silny połączony ze ściskiem prawej strony głowy....gdzie szukać pomocy? Rezonans magnetyczny wyszedł w porządku

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Przykro nam, że odczuwa Pani tak nieprzyjemne dolegliwości neurologiczne. Prawidłowo również, że wykonano u Pani rezonans magnetyczny, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia.
Nie napisała Pani, czy występują pewne choroby przewlekłe, a także, czy przy nasilonych bólach głowy pojawiają się dodatkowe objawy, jak: wymioty, nudności, czy nadwrażliwość na dźwięki i światło.
Z opisanych przez Panią dolegliwościach, można by wywnioskować, że występują u Pani napięciowe bóle głowy. Mogą się one pojawiać nagle i trwać od kilku godzin, aż do kilku dni bez przerwy. Taki rodzaj bólu ma charakter uciskowy i tępy. Czasami mogą pojawiać się pulsowania. Natężenie takich objawów jest zazwyczaj umiarkowane, ale często utrudniające codzienne funkcjonowanie.
Aby złagodzić napięciowe bóle głowy, należałoby przede wszystkim skonsultować się z lekarzem neurologiem. Specjalista pomoże dobrać odpowiednie leczenie, aby złagodzić nieprzyjemne dolegliwości i poprawić komfort życia.
Bardzo często stosuje się techniki relaksacyjne, leki przeciwbólowe, a także masaże i ciepłe kompresy. Dość istotne jest ograniczenie stresu oraz zadbanie o zdrowy sen.
Ze względu na odległość, trudno jest ocenić dokładnie Pani stan zdrowia, dlatego proponujemy wizytę u neurologa.
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://zdrowie.parenting.pl/napieciowy-bol-glowy
https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy