Co mam robić z tymi bólami głowy i ucha?

Jednoczesny ból głowy i lewego ucha , ucisk tepy bol jakby mi ktos sciskal glowe ( caly dzien od rana do wieczora) już od 8 miesięcy . Podejrzenie Otalgii jednostronnej przez Laryngologa , tomografia komputerowa nic nie wykazała . Neurolog stwierdził NAPIECIOWE BÓLE GŁOWY , brałam tabletki na rozlusnienie miesni głowy przez 3 miesiące ale nic nie pomogło . Morfologia wporzadku , jedyne co to miałam Noradrenaline podwyższona 1076 , miałam w tym kierunku robione rezonans magnetyczny na podejrzenie guza nadnercza ale tez nic nie wykazało , Już niewiem gdzie mam pojsc szukac pomocy .. :( mozze to migrena >?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że występują u Pani takie objawy neurologiczne, które na pewno obniżają jakość życia.

Prawidłowo, że wykonała Pani już pewną diagnostykę, która mogła wykluczyć lub potwierdzić poważniejsze schorzenia.

Na podstawie przedstawionych dolegliwości, jak i wcześniejszych badań diagnostycznych, można by stwierdzić, że prawdopodobnie przyczyną Pani objawów bólowych mogą być napięciowe bóle głowy. Lekarz neurolog słusznie mógł stwierdzić diagnozę.

Napięciowe bóle głowy bardzo często mają charakter tępy, uciskowy, rozlewający się na twarzoczaszkę. Najczęściej jest jednostronny, rzadziej obejmujący na całą głowę.

Dolegliwości bólowe mogą utrzymywać się nawet do tygodnia, ale najczęściej trwają do kilku godzin. Aby złagodzić takie objawy, oprócz tradycyjnych leków przeciwbólowych, można spróbować ograniczyć sytuacje stresowe oraz zadbać o odpoczynek i zdrowy sen. Warto również często odpoczywać na świeżym powietrzu i aktywnie spędzać czas, aby się zrelaksować i ograniczyć napięcie mięśni szyi i głowy, co może prowadzić właśnie do takich dolegliwości.

Z racji odległości bardzo trudno jest ocenić Pani stan zdrowia. Zalecamy Pani konsultację z lekarzem neurologiem, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Możliwe, że dla pogłębienia diagnostyki, niezbędne będzie wykonanie rezonansu magnetycznego.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-naczynioruchowe

https://zdrowie.parenting.pl/przewlekly-bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.