Jaka jest przyczyna tego bólu głowy jednym miejscu?

Od 4 lat boli mnie głowa w jednym miejscu i tylko wtedy, gdy dotknę to miejsce. Do tego doszedł nowy objaw, a mianowicie kiedy dotykam policzek (jakby końcówka kości jarzmowej pod okiem) to odczuwam ból (UWAGA) pod łukiem brwiowymi. Absolutnie nie boli mnie to miejsce, które dotykam. Bardzo mnie to niepokoi. Dodam, że miałam robioną tomografię głowy i nic nie wykazała. Co to może być przyczyną tych dolegliwości? Nawet nie wiem do jakiego lekarza mam się udać:( proszę o jakieś wskazówki!

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem zdrowia. Objawy, które Pani opisała mogą mieć wiele przyczyn.

Biorąc pod uwagę występujące dolegliwości bólowe głowy i twarzoczaszki, które trwają już pewien czas, można by wskazać wiele źródeł takiego stanu. Na pewno warto by było pogłębić diagnostykę o takie badania, jak: rezonans magnetyczny głowy, EEG, a także określenie poziomu hormonów płciowych i tarczycowych w surowicy krwi.

Takie nietypowe bóle głowy mogłyby wskazywać na problemy migrenowe lub napięciowe. Możliwe, że ma to związek z podłożem emocjonalnym i stresogennym. Nie można też całkowicie wyeliminować problemów naczyniowych, jako przyczynę takich stanów.

Ze względu na odległość, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Z tego powodu zalecamy konsultację u lekarza neurologa. Specjalista po badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-a-migrena

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.