Co robić z tymi bólami głowy?

witam, mam 40 lat do tej pory bylam bardzo zywiolowa i energiczna osoba,niegdy nie chodzilam do lekarza,a od zeszlego roku wszystko sie sypie,zaczelam sie bardzo zle czuc, klatka piersiowa,gardlo i inne dolegliowsci,chadzac od lekarza do lekarza stwierdzono ze to refluks na ktory biore lekarstwa od ponad roku dzien w dzien,klatka nadal boli,gardlo i bole weg=drujace po calym ciele,nie ma sily i ciagle boli mnie glowa,nie moge sobie poradzic bo z aktywnej zywej osoby stalam sie nie majaca na nic ochoty kobieta,czuje sie zdezorientowana w ostatnim czaise mialam duzo stresow i niewiem czy to nie narwica,prosze o poradé...

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w Pani przypadku należy przeprowadzić pełną diagnostykę obrazową, by wykluczyć przede wszystkim choroby neurologiczne. Proszę bez zwłoki udać się do neurologa, by wykonać komplet badań, takich jak rezonans magnetyczny głowy i kręgosłupa, EEG, pomiar ciśnienia krwi, a także badanie laboratoryjne krwi. Neurolog przeprowadzi także badanie fizykalne, które będzie służyć sprawdzeniu prawidłowości odruchów neurologicznych.

Trudno stwierdzić, żeby przyczyny ciągłego bólu głowy, zmęczenia, bóli wędrujących po ciele, braku siły, bólu gardła i klatki piersiowej były wyłącznie reakcją na stres. Jednocześnie wizyta u neurologa może nastąpić w tym samym czasie, co rozpoczęcie psychoterapii. Z pewnością podjęcie pracy z psychologiem pomoże Pani zniwelować niekorzystne skutki stresu dla organizmu.

W naszym serwisie już kilkukrotnie spotkaliśmy się z opisywanym przez Panią problemem, proszę spojrzeć na odpowiedzi naszych specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nieustannie-boli-mnie-glowa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-ten-codzienny-bol-glowy-mdlosci-i-zaburzenia-widzenia.

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-codzienne-bole-glowy

Więcej informacji na temat bólu głowy znajdzie Pani w tym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.