Co robić z tymi bólami głowy u 23-latki?

Witam mam problem z bólem głowy od niedawna. Na początku bolała mnie głowa po lewej stronie głowy przy skroni, ale to tylko przed miesiączka więc wiązałam objawy poprostu z tym, że to jakaś migrena przed miesiączka czy coś takiego. Ale od tygodnia czy tam dwóch zaczęło mnie od czasu do czasu uciskać po prawej stronie głowy. Szczególnie nasila mi się to popołudniu i wieczorami. Od dwóch dni mam mdłości i drgawki przed spaniem. Nie potrafię przez to spać, raz mam tak że zasnę odrazu i nic nie czuję a raz tak że nie potrafię wogole zasnąć bo tak mnie to ściska że przesypiam od pół godziny do dwóch godzin. Z czym może być to związane? Może być to stres i nerwy? Ostatnio dużo się stresowałam. Tylko jak dla mnie nie jest to normalne. Ciśnienie mam w normie. Z czym mogę to wiązać i co by to mogło być?
KOBIETA, 23 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Bólu głowy nie należy lekceważyć, tym bardziej, gdy towarzyszą mu dodatkowe objawy. Z pytania wynika, że poza uciskiem po prawej stronie głowy odczuwa Pani też mdłości oraz drgawki. Do tego dochodzą problemy ze snem. Te wszystkie objawy najlepiej jak najszybciej skonsultować z lekarzem. Zalecamy wizytę u lekarza pierwszego kontaktu lub od razu konsultację z neurologiem. Problem trwa już dość długo, więc prawdopodobnie konieczne będzie bardziej szczegółowa diagnostyka. Poza podstawowymi badaniami, lekarz może zlecić Pani również dodatkowe np. rezonans magnetyczny głowy lub tomografię komputerową, dzięki której można wykryć różne nieprawidłowości.

Ból głowy może mieć różne podłoże. Na taki stan może wpływać np. nieodpowiednia dieta uboga w witaminy i minerały. Wspomina Pani również o tym, że ma za sobą ostatnio trudny, stresujący czas. Niestety silny, długotrwały stres również może przyczynić się do pojawienia się bólu głowy. Ból z jednej strony nierzadko świadczy też o migrenie. W jej przebiegu pacjent może odczuwać ból o mniejszym lub większym nasileniu. Mogą temu towarzyszyć różne objawy o charakterze neurologicznym, jak również zwiększona nadwrażliwość na dźwięk oraz światło, jak również różne dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Więcej o tej chorobie piszemy w jednym z naszych artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-a-migrena.

Ponadto ból głowy może wskazywać także na inne choroby, np. neuralgię nerwu trójdzielnego, nadciśnienie itp. Dlatego proszę nie odkładać wizyty w czasie, tylko jak najszybciej skonsultować się z lekarzem

Tymczasem zachęcamy też do przeczytania odpowiedzi ekspertów abcZdrowie.pl na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-po-jednej-stronie-glowy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednostronny-bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.