Co robić z tymi bólami głowy i zawrotami?

Wszystko zaczęło się 16 sierpnia, kiedy niechcacy za szybko wstałem i lekko zakręciło mi się w głowie po cxym również lekko uderzyłem się o ścianę. Zdarza mi się coś takiego raz na jakiś czas. Jednak wtedy bardzo bardzo się przestraszyłem, pomyślałem że to może jakiś rak mózgu i poszedłem z tego stresu spać. Na drugi dzień zaczęły się u mnie bóle głowy, są w raz w potylicy, raz w uchu, raz w skroniach i raz w czole. Dodam że ból nie jest silny, jest słaby, lekki. Często o nim zapominam gdy coś robię, nie zaburza on równowagi ani innych, normalnie się skupiam i uczę. Początkowo od tamtej sytuacji przez ok 2 tyg stres był silny, trzymał mnie i nie ustępował. Dopiero od ostatniego czasu się uspokoiłem, ale tydzień temu znów zauważyłem coś dziwnego. Dokładniej tourosla mi potylica z dwóch stron, jest takie zgrubienie, jeśli jednak dotknę w środek trgo to czuje taka miękka kuleczkę która łatwo się porusza gdy dotykam ją palcem. Znów zauważyłem coś dziwnego, dokładniej z tyłu głowy poczułem że kość lekko mi zgrubiała. Nie wiem czy mi się tylko zdaje bo teraz zacząłem się tam często dotykać i badać. Dodam że ból głowy najczęściej jest tylko z lewej strony głowy, dużo rzadziej z prawej chociaż też mi się zdarza. Gdy szybko bije mi serce czuje jak krew pulsuje mi do mózgu, nie wiem czy to wszywtko normalne. Byłem u lekarza bodsjze 2 razy, pierw zrobilem badania krwi, wyszedł mi malutki brak żelaza i OB 15. Drugi raz lekarz powiedział mi że to wszystko sobie już bzduram i powinienem skorzystać z pomocy psychologa. Za miesiąc mam wizytę u neurologa. Nie stresuje sie juz tak bardzo natomiast mam pewne obawy, boję się że to coś poważnego bo zawsze gdy wpisuje w internet swój problem który dotycxy bolu głowy pojawiają się też różne nowotwory co bardzo mnie stresuje, a bol głowy nie jest ciężki,tylko bardzo słaby i lekki. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem zdrowia. Dlatego też najważniejszym krokiem byłoby odnalezienie dokładnej przyczyny takich dolegliwości.

Należałoby wykonać rezonans magnetyczny głowy wraz z kontrastem, aby mieć pełny obraz mózgowia oraz ewentualnie występujących tam zmian. Ważne również mogłoby okazać się badanie audiologiczne u laryngologa, aby sprawdzić, czy nie rozwinęły się problemy z błędnikiem. Charakterystycznymi objawami takiej przypadłości są bowiem częste zawroty głowy, szumy uszne, bóle głowy, czy oczopląs.

Takie samoistne bóle głowy w różnych miejscach mogą być objawem napięciowych bólów głowy. Schorzenie wynika głównie z czynników stresogennych, nerwicy, czy z ogólnego zmęczenia organizmu. Jednak, aby móc całkowicie wykluczyć każdą przypadłość, należy rozszerzyć diagnostykę.

Zalecamy Panu konsultację z lekarzem neurologiem, który po analizie wszystkich dolegliwości zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-zapalenia-blednika

https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.