Co robić z takimi bólami głowy u 22-latki?

Witam. Jestem kobietą, mam 22 lata. Od dłuższego czasu mam częste bóle głowy, (przeważnie pośrodku głowy albo z tyłu ale zdarza się też, że czuję ból w innej części głowy),czasami mam problemy z równowagą, często widzę podwójnie. Mam też zaniki pamięci( zapominam o tym co miałam zrobić nim dojdę na właściwe miejsce), często jak coś mówię to zapominam słowa, które miałam powiedzieć, mam problemy z koncentracją i myśleniem matematycznym. Poza tym mam problemy z przełykaniem. Kiedy zmieniam pozycję, przez chwilę boli mnie głowa(pośrodku) i robi mi się słabo. Poza tym wtedy mam bardzo wyczuwalne ciśnienie w głowie(słyszę i czuję jak mi pulsuje głowa). Kilka lat temu uderzyłam mocno głową o chodnik i stwierdzono wtedy u mnie lekkie wstrząśienie mózgu. Także kilka lat temu miałam robiony tomograf głowy ale bez kontrastu. Dziś boli mnie głowa nawet wtedy kiedy nią poruszę(lekko). Czy to możliwe, żebym miała guza mózgu i tomograf tego nie wykrył? Kilka lat temu miałam też depresję. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wskazane przez Panią objawy neurologiczne: bóle głowy, zaburzenia równowagi, podwójne widzenie, zaniki pamięci, zaburzenia koncentracji, problemy z przełykaniem, kwalifikują Panią do jak najszybszego kontaktu z neurologiem. Bez pełnego zestawu badań – w tym badań obrazowych, takich jak rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa - nie będzie możliwe postawienie trafnej diagnozy. Tym samym Pani stan może się pogarszać, ale przede wszystkim komfort Pani życia będzie bardzo niski. Tymczasem znalezienie przyczyny Pani stanu zdrowia pomoże wyeliminować ból z Pani codziennego życia.

Lekarz wykonujący tomografię komputerowej z pewnością porówna badanie sprzed kilku lat, jednak czas, który upłynął od ostatniej tomografii nie pozwala wykluczyć, że pewne zmiany obrazowe nastąpiły. Proszę jednak nie martwić się, że ma Pani guza mózgu – podane przez Panią objawy odpowiadają wielu różnym chorobom neurologicznym.

Poniżej artykuły, które pomogą Pani w zwalczeniu poszczególnych dolegliwości:

https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-bol-glowy,

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy,

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-zaburzenia-koncentracji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.