Co robić z tym bólem głowy po takim urazie?
Witam. Mama po upadku uderzyla sie w glowe. Od 8 stycznia (dzien upadku) doskwiera jej ciagly bol glowy rozpierajacy momentami na tyle doskwierajacy ze musi wziasc tabletke do tego dochodzi ciagle oslabienie od kilku dni ciagle lezy. W dwoch tomografiach nie wyszlo nic pota torbiela 5mm prawdopodobnie poudarowa. Neurolog stwierdzil ze nie trzeba nic z tym robic i od strony neurologicznej tez nie stwierdzil nic niepokojacego. Jest jeszcze zalecony rezonans magnetyczny. Pytanie czy moze to byc wstrzadnienie muzgu i ile sie tomoze utrzymywac. Dziekuje za odpowiedz.

KOBIETA, 39 LAT 11 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Przykro mi słyszeć o dolegliwościach, jakie dotykają Pani mamę po upadku.
Stały ból głowy i osłabienie po urazie mogą być, chociaż nie muszą, związane z wstrząśnieniem mózgu, które czasami może nie być widoczne na tomografii. Wstrząśnienie mózgu może trwać różnie, od kilku dni do nawet kilku tygodni, w zależności od ciężkości urazu i indywidualnej reakcji organizmu. Dobrze, że zaplanowany jest rezonans magnetyczny, który może dostarczyć więcej informacji. Ważne jest, aby kontynuować obserwację stanu zdrowia Pani mamy i w razie pogorszenia lub nowych objawów, skonsultować się z lekarzem.
W razie pojawienia się takich symptomów jak nagłe pogorszenie stanu świadomości, problemy z mową, zaburzenia widzenia, osłabienie lub drętwienie w jednej części ciała, utrata równowagi, nagła i intensywna zmiana charakteru bólu głowy, napady drgawkowe lub inne objawy sugerujące poważne uszkodzenie mózgu należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR).
Poniżej zamieszczam kilka odnośników do artykułów na powyższy temat: