Jak poradzić sobie z takim silnym bólem głowy?

Od jakiegoś czasu raz na powiedzmy miesiąc paraliżuje mnie silny ból głowy umiejscowiony za prawym okiem.nie pomagają żadne leki przeciwbólowe.dodatkowo mam uczucie jakbym wypiła za dużo kawy.bol rozlewa się na całą głowę ale najsilniejszy jest za prawym okiem.Nie wiem jak sobie z nim poradzić.
KOBIETA, 46 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Z zadanego przez Panią pytania wynika, że ból pojawia się regularnie mniej więcej raz na miesiąc, dlatego tym bardziej nie warto w tym przypadku zwlekać z wizytą i lekarza. Takie schorzenia może pojawić się z wielu przyczyn – zarówno okulistycznych, jak i neurologicznych, które wymagają szerszej diagnostyki.

Konieczne są w tym przypadku szczegółowy wywiad lekarski oraz dodatkowo badania, dzięki którym specjalista będzie mógł ustalić źródło problemu i dobrać odpowiednie leczenie. W pierwszej kolejności warto przebadać się u okulisty oraz udać na wizytę do neurologa. Pomocne może okazać się badanie oczu, jak również rezonansu magnetyczny czy tomografia komputerowa. To od specjalisty będzie zależało, jak dokładnie przebiegnie ta diagnostyka.

Opisane przez Panią dolegliwości mogą wskazywać na migrenę, napięciowy ból głowy, jak także szereg innych schorzeń. Przed udaniem się do lekarza, warto dokładnie przyjrzeć się temu, w jakich okolicznościach pojawia się ten ból, jaki dokładnie ma charakter, czy towarzyszą mu jeszcze inne dolegliwości. Wszystkie te informacje mogą być cenne z perspektywy lekarza.

Poniżej przesyłamy link do artykułu, w którym znajdzie Pani więcej istotnych informacji na temat przyczyn bólu głowy:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Warto też sprawdzić, jak na pytania o podobnej tematyce odpowiadają eksperci serwisu abcZdrowie.pl: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-glowy-nad-prawym-okiem

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tepy-bol-glowy-zlokalizowany-za-jednym-okiem-u-40-latki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.