Co oznacza kłujący i rwący ból głowy?

Kłujący i rwący ból głowy trwający 2 sekundy sporadycznie co jakiś czas. Nie pomaga mi ibubrofen a jedynie tylko łagodzi. Dolegliwość utrzymuje się mi od 3 dni i odczuwam najbardziej w trakcie dnia. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

kłujący ból głowy, który pojawia się nagle i szybko znika to dolegliwość spotykana wśród osób chorujących na migrenę lub klasterowy ból głowy.

Ból ten może występować na zasadzie pojedynczego ukłucia bądź całej serii. Zlokalizowany może być jednostronnie lub obustronnie, a w niektórych przypadkach zmiennostronnie. Jeżeli ataki nie występują zbyt często i nie trwają zbyt długo to leczenie może nie być konieczne. Zwłaszcza, że przyczyna pierwotnego kłującego bólu głowy nadal jest niejasna.

Z uwagi na to, że ból głowy to symptom występujący w wielu jednostkach chorobowych, to warto udać się do neurologa, który wykluczy występowanie innych schorzeń. W tym przypadku znaczenie będą miały także inne dolegliwości, które mogą być ze sobą powiązane.

Jeśli od strony neurologicznej będzie wszystko w porządku, to kłujący ból w głowie może być związany z nerwobólami lub nerwicą.

Pytania o kłujący ból głowy pojawiały się już w serwisie. Można je znaleźć pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uciskowy-i-klujacy-bol-glowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klujacy-kilkusekundowy-bol-glowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klujace-bole-glowy-w-okolicy-potylicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.