Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tym bólem po lewej stronie kręgosłupa?

Dzień dobry, Od kilku miesięcy odczuwam ból z lewej strony kręgosłupa pod lewym żebrem.Ból-jakby ucisk, któremu od ostatniego tygodnia towarzyszy uczucie lekkiej zgagi oraz mdłości, uczucie pustego żołądka i pojedyncze ukłucia w brzuchu. Proszę o informację, czym może być to spowodowane. Z góry bardzo dziękuję.
KOBIETA, 30 LAT 3 tygodnie temu

Czy mniejsza potrzeba snu jest normalną częścią procesu starzenia?

Czy jeśli mniej śpię, to oznacza, że się starzeję? Ile śpią osoby młode, a ile te podeszłym wieku? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dolegliwości bólowe kręgosłupa mogą oznaczać wiele różnych schorzeń. Ból zlokalizowany po lewej stronie pojawia się nie tylko w przypadku chorób układu kostnego, ale również podczas kolki nerkowej, problemów z trzustką czy chorób jelit.

Opisywane przez Panią dodatkowe objawy, takie jak zgaga, mdłości czy uczucie kłucia w brzuchu sugerują więc problem z układem pokarmowym. Żeby postawić diagnozę niezbędne są jednak badania, które należy wykonać po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Tylko wtedy możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Pytania o ból pod lewym żebrem pojawiały się już na naszym portalu i znajdują się pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-pod-lewym-zebrem, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klujacy-bol-pod-zebrem, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uciskowy-bol-pod-lewym-zebrem, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przewlekly-bol-pod-lewym-zebrem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy