Co mam robić z tymi kłuciami w nadbrzuszu?
Od 5 miesięcy kłuje mnie w nadbrzuszu pod lewym żebrem tak jakby w jednym punkcie, kłucia są o lekkim nasileniu bólu i zazwyczaj występują przy ruchu, np. wstawanie rano z łóżka lub wstawanie z krzesła, przy kucaniu/obracaniu się oraz czasem przy głębszym wdechu przez usta. Dodatkowych dolegliwości nie mam oprócz odbijania nawet na czczo z samego rana. Wypróżniam się codziennie 1-2 razy z poprawnie uformowanym stolcem, czasem mam tzw. przelewanie w jelitach z rana po przebudzeniu ale mijają w ciągu godziny. U lekarza byłem - badania krwi i USG jamy brzusznej wyszły poprawnie. Przez brak poprawy zlecił kolonoskopię bez jakichkolwiek innych badań (np badania kału) ale jej się trochę obawiam. Chciałbym zapytać co to może być i objawiać się jako kłucie pod lewym żebrem przez taki czas (aktualnie 5 miesiąc)?

MĘŻCZYZNA, 29 LAT 8 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
kłucie pod lewym żebrem może być objawem wielu różnych schorzeń. Może wskazywać na problemy z trzustką, chorobę wrzodową żołądka, problemy z jelitami, a nawet sugerować problemy z kręgosłupem lub nerwicę.
Skoro dotychczasowe badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, to warto rozszerzyć diagnostykę o kolejne badania. Nie zaszkodzi wykonać kolonoskopii, którą zalecił Panu lekarz. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z innym gastroenterologiem.
W naszym serwisie pojawiało się więcej pytań o kłucie pod lewym żebrem. Oto przykładowe z nich:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klucie-pod-lewym-zebrem,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klucie-pod-lewym-zebrem-i-nerwica,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-klucie-pod-lewym-zebrem,