Co robić z kłuciem w cewce moczowej?

Witam. Od kilku dni odczuwam kłucie w żołędziu/cewce moczowej. Nie mam innych objawów jak wysypka, plamki, wyciek ropny itd. Tylko to. Miałem tak kilka razy w ciągu ostatnich kilku lat. Dodatkowo u partnerki wykryto ostatnio zakażenie Candida. Od kilku lat mam delikatne białe naloty na napletku. Z powodów, gdyż myślałem, że być może miałem jakąś chorobę zrobiłem badanie na hiv, hcv i syfilis. Wszystkie wyniki negatywne. Jak podkreślałem wyżej jedyny objaw który czasami się pojawia to jakbg kłucie głębiej w żołędziu lub cewce moczowej.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zachęcamy Pana do wizyty u urologa. Kłucie w cewce moczowej może oznaczać infekcje dróg moczowych lub zapalenie gruczołu krokowego. Warto byłoby poszerzyć diagnostykę, nie tylko w kierunku chorób wenerycznych. Wskazane jest również badanie moczu.

Białe naloty na napletku mogą natomiast świadczyć o infekcji grzybiczej. Jest to prawdopodobne zwłaszcza, że wspomina Pan o tym, że u partnerki wykryto zakażenie Candida. W związku z tym leczeniu powinna poddać się nie tylko partnerka, ale również Pan – najlepiej w tym samym czasie, aby uniknąć ponownego zakażenia.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/grzybica-u-jednego-z-partnerow-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klucie-w-cewce-moczowej-podczas-oddawania-moczu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-czuje-klucie-w-cewce-moczowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.