Co robić z łuszczeniem skóry członka?

Witam tydzień temu na żołędziu pojawiły mi się czerwone plamki małe dosyc dużo do tego doszło łuszczenie się skóry napletka i żołędzia czerwone plamki już prawie zniknęły ale suchość nadal jest co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyczyn pojawienia się zmian na penisie może być bardzo dużo. Wśród nich wyróżnić można infekcje grzybicze, bakteryjne bądź wirusowe.

Może Pan cierpieć na grzybicę penisa, w której – oprócz czerwonych plamek – mogą pojawić się objawy, takie jak swędzenie, pieczenie, biały nalot czy nieprzyjemny zapach. Jeśli prowadzi Pan aktywne życie seksualne, to zmiany mogą sygnalizować choroby weneryczne (np. kiłę). Inną możliwą przyczyną jest łuszczyca.

Sucha skóra na penisie może pojawiać się także na skutek alergii, z powodu otarcia lub noszenia zbyt ciasnej bielizny, a także przy nieodpowiedniej pielęgnacji okolic intymnych.

W związku z tym powinien Pan udać się do lekarza (najlepiej dermatologa), który po obejrzeniu zmian będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaczerwienienie-i-luszczaca-skora-penisa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/luszczaca-sie-skora-na-zoledziu-po-masturbacji, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/luszczyca-a-czerwona-plama-na-zoledzi-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.