Dlaczego skóra członka jest biała?

parę lat temu kawałek skóry na moim penisiei mosznie zmienił kolor na biały. Początkowo była to mała plama teraz jest ona dosyć spora. Parę dni temu zauważyłem że taka sama plamka pojawiła się w okolicy pośladka. Biała skóra ani nigdy nie swędziała ani nie piekła dlatego myślałem że po prostu skóra w jakiś sposób sie przebarwiła. Ale po pojawieniu się zmiany skórnej na pośladku zaczynam sie niepokoić.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przede wszystkim takie plamy powinien obejrzeć lekarz, gdyż na podstawie takiego opisu trudno stwierdzić czym może być spowodowana opisana zmiana. W pierwszej kolejności może Pan porozmawiać z internistą, który po przeprowadzeniu wstępnego badania, skieruje Pana do odpowiedniego specjalisty, np. urologa, czy wenerologa.

Wspomina Pan, że pierwsze plamki pojawiły się już kilka lat temu – proszę pamiętać, że jakiekolwiek niepokojące zmiany powinny być konsultowane od razu, żeby można było jak najszybciej i w razie konieczności wdrożyć odpowiednie leczenie, co pozwoli na skuteczne wyleczenie ewentualnego schorzenia.

Poniżej znajdzie Pan odpowiedzi specjalistów abcZdrowie na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biale-plamy-na-penisie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biale-krosty-na-penisie-co-to-jest

Z kolei pod tym linkiem, znajdzie Pan więcej informacji na temat możliwych chorób penisa:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.