Jak wyleczyć czerwony żołądź?

Witam, 2 dni temu zauważyłem białe plamkę i leciutkie zaczerwienienia na żołędziu oraz pod nim, stwierdziłem że to grzybica i zastosowałem Clotrimazolum wieczorem zauważyłem że po tej maści schodzi mi skóra z żołędzie i w tych miejscach jest zaczerwieniony, czy to normalne i żołądź wróci do swojego koloru ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Niestety na podstawie przesłanego opisu ciężko jednoznacznie stwierdzić dlaczego pojawiło się zaczerwienienie i jak długo będzie się utrzymywać. W tej sytuacji konieczna będzie wizyta u urologa, który wykona szczegółowe badania i po postawieniu diagnozy zleci odpowiednie leczenie. Zaczerwienienie oraz plamki na penisie mogą być również objawem infekcji wirusowej lub bakteryjnej.

Proszę pamiętać, że w przypadku pojawiających się zmian na penisie, nie powinno się podejmować kuracji na własną rękę, tym bardziej w przypadku podejrzenia grzybicy, która jest jest poważnym schorzeniem i o sposobie leczenia może decydować wyłącznie lekarz. Więcej na temat grzybicy penisa można przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa

Do czasu wizyty u lekarza warto powstrzymać się od stosunków seksualnych.

Zachęcamy także do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów abcZdrowie na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaczerwienienia-i-czerwone-plamki-na-napletku-i-zoledzi-penisa

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podrazniony-penis-czy-to-grzybica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie.