Jak pozbyć się takiego nalotu na penisie?

Witam mam biały nalot na żołędziu po dwóch stronach taki grudkowata smaruje na zmianę clotrimazolum gsk oraz unguentum neomycini przedtem jakby schodziła skóra i po lekach zeszło przestałem smarować,zaś teraz jest biały nalot smaruje 3 dzień ale nie widzę by coś schodziło bd wdzięczny za odp

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania. Niestety wyłącznie na podstawie opisu nie można jednoznacznie stwierdzić, czym dokładnie są te objawy. Opisane dolegliwości wymagają konsultacji z lekarzem. Najlepiej, aby udał się Pan do dermatologa lub urologa.

Biały nalot na prąciu może bowiem sygnalizować grzybicę penisa. Poza nim pacjent może zauważyć też inne niepokojące objawy, jak łuszczenie się skóry, zaczerwienienie czy wzmożone swędzenie tych okolic. Przyczyn takiego stanu może być wiele np. współżycie bez stosowania zabezpieczenia, nieprawidłowa higiena czy noszenie bielizny ze sztucznych materiałów.

W tym stanie lepiej także powstrzymać się od kontaktów seksualnych z partnerem, aby nie doszło do przeniesienia schorzenia. Leczenie tego rodzaju grzybicy często wymaga od pacjenta cierpliwości. Przeważnie w takich przypadkach przeważnie stosowane są różne maści do leczenia miejscowego. Specjalista może także przepisać leki doustne.

Proszę nie lekceważyć tych objawów, bowiem nieleczona grzybica może przynieść różne komplikacje zdrowotne.

Zachęcamy do przeczytania artykułu opublikowanego na portalu abcZdrowie.pl. Znajdzie w nim Pan dodatkowe informacje na temat przyczyn, objawów oraz sposobów leczenia grzybicy penisa.

https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa

Poniżej przesyłamy również odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania dotyczące zbliżonego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/grzybica-penisa-jakie-moga-byc-jej-konsekwencje

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-leczy-sie-grzybice-penisa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.