Co oznacza takie przebarwienie na penisie?

Dzień dobry, od kilku lat mam w dolnej części żołędzi przebarwienie na skórze, wydaje się być błyszczące i lekko zaczerwione. Nie boli, nie swędzi; nie daje żadnych objawów, po prostu jest. Zastanawiam się czy to może być rak prącia? Mam już to od kilku lat i jakoś nie zwracałem nawet na to uwagi
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety w opisanej przez Pana sytuacji niezbędny jest kontakt z lekarzem. Tylko bezpośrednie badanie umożliwi postawienie właściwiej diagnozy i zaproponowanie odpowiednich sposobów leczenia. Z pytania wynika, że to przebarwienie na prąciu ma Pan już od dłuższego czasu. Nawet, jeśli do tej pory nie towarzyszyły mu inne niepokojące dolegliwości, to jednak mimo wszystko wskazane byłoby, aby skonsultować ten problem z lekarzem. Najlepiej będzie, jeśli uda się Pan najpierw w tym celu do dermatologa albo urologa, który w razie potrzeby zleci Panu odpowiednie badania.

Zmiany skórne na prąciu mogą mieć bowiem różny charakter. Zdarza się, że ich przyczyną jest np. rozwijająca się grzybica prącia. W takim przypadku poza zmianami skórnymi pacjent może odczuwać również m.in. swędzenie, pieczenie czy bolesność tych okolic. Ponadto nierzadko widoczne jest zaczerwienienie. Problemy skórne w tym miejscu mogą sygnalizować także różne schorzenia weneryczne. W tej sytuacji należałoby rozszerzyć diagnostykę i udać się na dodatkową konsultację do wenerologa.

Dodatkowe informacje na temat różnych schorzeń w obrębie penisa można znaleźć w artykule opublikowanym w serwisie abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.