Co oznacza ta czarna plama na członku?

Dzień dobry, zauważyłem ostatnio że na penisie mam coś czarnego, nie jest to duże ale mnie nie pokoi. Nie pamiętam od kiedy, może od urodzenia może os kilku lat. Nie boli i nie,swędzi ale,przy masturbacji trochę przeszkadza. Nie mam jak wysłać zdjęć aby to pokazać

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Niestety na podstawie tylko krótkiego opisu nie można dokładnie stwierdzić, co takiego może odpowiadać za powstanie tych zmian. Powinien Pan udać się do urologa lub dermatologa, który po zleceniu odpowiednich badań będzie mógł ocenić przyczynę problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Zmiany skórne na penisie w postaci plamek, krostek itp. mogą pojawić się m.in. z powodu infekcji. Często źródłem ich powstania są różne choroby weneryczne. O tym, jakie badania należy wykonać w tym przypadku zadecyduje lekarz podczas bezpośredniej konsultacji. Czasami tego typu zmiany mogą świadczyć o rozwijającej się grzybicy penisa. Wówczas mogą im towarzyszyć dodatkowe objawy, jak pieczenie i swędzenie tych okolic oraz widoczny obrzęk. Jeżeli zauważy Pan tego typu dolegliwości proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza tylko jak najszybciej rozpocząć leczenie. Zazwyczaj terapia obejmuje środki przeciwgrzybicze miejscowe lub doustne.

Więcej szczegółowych informacji na temat chorób prącia oraz jego przyczyn przeczyta Pan w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów portalu na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czarna-plama-na-czlonku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-i-czarna-krosta-na-penisie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.