Czym może być taka narośl na penisie?

Witam, od dłuższego czasu zauważyłem u siebie na penisie poniżej napletka taką białą,hropowatą narośl czasem swędzi nie wiem co to może być dodam też że nie mam żadnych innych objawów Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w tym przypadku zalecana jest wizyta u dermatologa, który na podstawie szczegółowych badań określi charakter tej zmiany i dobierze odpowiednie leczenie, jeżeli okaże się konieczne. Tego typu zmiany mogą być objawem kłykcin kończystych, które związane są z zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). W początkowym okresie nie powodują bólu i innych dolegliwości, co sprawia, że przez długi okres pozostają niezauważone. Istnieje wiele metod ich leczenia, które dobierane jest w zależności od zaawansowania zmiany. Zmian, które pojawiają się w okolicach prącia, niezależnie od przyczyny Pana dolegliwości, nie należy lekceważyć i najlepiej jak najszybciej skonsultować z lekarzami.

Zachęcamy do zapoznania się z innym artykułem na temat zmian w obrębie penisa dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

Warto również przeczytać, co na podobny temat sądzą specjaliści abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-narosl-na-penisie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-narosl-pod-napletkiem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.