Co oznacza biała narośl na prąciu?

Witam. Zauważyłem u siebie na żołędziu prącia białą narośl. Nie swędzi, nie boli ani nie piecze. Nie mam pojęcia co to może być i czy isc z tym do jakiegos lekarza. Wygląda to tak kilka bialych kropek obok siebie i żołądź przy tym lekko zmienil kolor. Również kolor zmienilo mi obok ujścia cewki moczowej.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

konieczna jest bezpośrednia wizyta u specjalisty dermatologa wenerologa, który będzie mógł obejrzeć i ocenić zmianę. Tylko wtedy możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Taka narośl może oznaczać zakażenie wirusem HPV (wirus brodawczaka ludzkiego). Następstwem tego są kłykciny kończyste, które występują w okolicach intymnych przybierając formę brodawek skórnych. Więcej informacji na temat tej choroby wenerycznej znajdzie Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/klykciny-konczyste.

Kłykciny kończyste nie powodują bólu i pojawiają się częściej u mężczyzn niż u kobiet. Podczas leczenia wykorzystuje się farmakoterapię, krioterapię oraz zabiegi laserowe i chirurgiczne. Nie wszystkie zmiany wymagają jednak leczenia, ale o tym decyduje lekarz.

Pytania o białą narośl pojawiły się już w pytaniach do specjalistów. Odpowiedzi na nie znajdują się pod adresami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-narosl-na-penisie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kropki-na-penisie-kolo-zoledzia-i-biala-narosl.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.