Co oznacza biała narośl na prąciu?

Witam. Zauważyłem u siebie na żołędziu prącia białą narośl. Nie swędzi, nie boli ani nie piecze. Nie mam pojęcia co to może być i czy isc z tym do jakiegos lekarza. Wygląda to tak kilka bialych kropek obok siebie i żołądź przy tym lekko zmienil kolor. Również kolor zmienilo mi obok ujścia cewki moczowej.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

konieczna jest bezpośrednia wizyta u specjalisty dermatologa wenerologa, który będzie mógł obejrzeć i ocenić zmianę. Tylko wtedy możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Taka narośl może oznaczać zakażenie wirusem HPV (wirus brodawczaka ludzkiego). Następstwem tego są kłykciny kończyste, które występują w okolicach intymnych przybierając formę brodawek skórnych. Więcej informacji na temat tej choroby wenerycznej znajdzie Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/klykciny-konczyste.

Kłykciny kończyste nie powodują bólu i pojawiają się częściej u mężczyzn niż u kobiet. Podczas leczenia wykorzystuje się farmakoterapię, krioterapię oraz zabiegi laserowe i chirurgiczne. Nie wszystkie zmiany wymagają jednak leczenia, ale o tym decyduje lekarz.

Pytania o białą narośl pojawiły się już w pytaniach do specjalistów. Odpowiedzi na nie znajdują się pod adresami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-narosl-na-penisie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kropki-na-penisie-kolo-zoledzia-i-biala-narosl.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty