Co mogą znaczyć te narośla w okolicy miejsca intymnego?

Witam . Mam pytanie w okolicy miejsca inttmnego powstała mi narośl która jest albo brodawka albo wlokniakiem . Jednak z racji miejsca w którym to się znajduje nie zdecydowałem się na wizytę u lekarza . W ostatnim czasie zauważyłem że w okolicy tego pojawiły się kolejne dwa małe. Jak się tego pozbyć bez powrotnie. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli brodawki czy też narośla, jak je Pan nazywa, namnażają się, to niewykluczone, że są to tzw. kłykciny kończyste.

Proszę zwrócić uwagę na postać oraz rozmieszczenie brodawek. Kłykciny kończyste są zmianami w kolorze cielistym i w postaci grudek przypominających kalafior. Mogą występować pojedynczo, choć zazwyczaj z czasem namnażają się, pokrywając kolejne centymetry okolic genitaliów oraz odbytu. Nie sprawiają bólu, dopóki nie pojawia się ich na tyle dużo, by przypadkowo je podrażniać, prowadząc do uszkodzeń. Zachęcam do lektury tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/klykciny-konczyste.

Zmiany te spowodowane są zainfekowaniem wirusem HPV – przenoszonym drogą kontaktów płciowych (seksu waginalnego, ale też oralnego oraz analnego). Wymagają leczenia, dlatego należy zgłosić się z tą dolegliwością do dermatologa.

O wirusie HPV może Pan przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/wirus-hpv-zakazenie-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.