Narośl przy ujściu cewki moczowej - co to?

Witam, mam pytanie od jakiegoś miesiąca zauważyłem narośl przy ujściu cewki moczowej. Chciałem to zlikwidować fizycznie i rozdrapałem, była krew. Po tygodniu zauważyłem drugą narośl (krostę) nie wiem jak to nazwać. Są to małe narośle, wielkość od 1 do 2 mm. Co to może być? Czy to jakieś zakażenie układu moczowego? Seks ostatni raz uprawiałem w sierpniu ze stała partnerką? Może to efekt rozkładania się moczu? Jakaś grzybica?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Bez badania i obejrzenia zmian nie da się postawić rozpoznania i odpowiedzieć na Pana pytanie. Przyczyną może być infekcja wirusem brodawczaka i w jej efekcie powstania kłykcin kończystych. Zmiany mogą lokalizować się w tej okolicy, mogą również wystąpić po opisanym przez Pana okresie czasu.

Jeżeli źródłem problemu jest rzeczywiście infekcja wirusowa, konieczne jest leczenie, gdyż choroba rozprzestrzenia się droga płciową, konieczne jest leczenie także Partnerki (w jej przypadku przewlekła infekcja może odprowadzić nawet do rozwoju nowotworu szyjki macicy).
Konieczna jest wizyta u dermatologa.
Proszę zmian nie drażnić i nie rozdrapywać.

Pozdrawiam