Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taka plama na członku u 19-latka?

Witam, zauważyłem na swoim penisie niewielką fioletową plamkę, jakby siniak. Masturbowałem się 2 dni temu ale wcześniej tego nie widziałem. W dodatku dzisiejszej nocy miałem sen erotyczny w czasie którego doszło do nocnej policji. Plamka nie boli i nie występują żadne inne objawy. Co to może być i co zrobić by ta plamka znikła?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zmiany na prąciu to częsty powód do niepokoju, zwłaszcza u młodych osób.

Fioletowa plama na penisie może pojawić się w wyniku pęknięcia drobnej żyłki. Może też powstać na skutek masturbacji, po stosunku lub w wyniku urazu. Powinna ona zniknąć samoistnie w ciągu kilku dni. Jeśli tak się nie stanie, trzeba udać się do specjalisty, aby ocenił jej charakter i zastosował odpowiednie leczenie.

Podobne pytania pojawiały się już w pytaniach do specjalistów. Znajdzie je Pan pod następującymi adresami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-ta-fioletowa-plamka-na-czlonku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/fioletowa-plama-na-penisie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/fioletowa-krostka-na-penisie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy