Co oznacza ta brązowa plamka na członku?

Dzień dobry Mam od 2 miesięcy brazowa plamke na penisie jest lekko wypukla i szóstka ale miękka jak skóra.Dluzej towarzyszy mi zaczerwienienie miejscowe żołędzia raz mocniej raz mniej czerwona.Mialem stulejka i myślę że to spowodowało te przebarwienia bo miałem nie raz jakiś stan zapalny,czułem pieczenie i swedzenie.Jestem 4 miesiące po zabiegu stulejki i przebarwienia zostały tylko pojawiła się jeszcze ta brazowa plamka.co to może byc?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bez wywiadu lekarskiego oraz badań nie można określić z czego dokładnie wynikają Pana zmiany. W tym celu konieczna jest konsultacja z urologiem, który będzie mógł określić źródło problemu i wskazać najlepsze sposoby leczenia.

Tego typu przebarwienia mogą pojawić się w przebiegu różnych chorób prącia, wywołanych przez wirusy, bakterie, jak i grzyby. Zmiany na penisie często towarzyszą takim schorzeniom, jak m.in. zapalenie prącia. Oprócz przebarwień może się pojawić wtedy także ból oraz silne swędzenie. Należałoby również zweryfikować, czy taka plama nie jest wynikiem rozwijającej się grzybicy. W razie podejrzenia tego schorzenia konieczne jest jak najszybsze podjęcie leczenia pod okiem specjalisty. Duże znaczenie ma również odpowiednia dbałość o higienę narządów intymnych, stosowanie bielizny z wysokiej jakości materiałów itd.

Więcej szczegółowych informacji na temat chorób penisa można przeczytać w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie

Na pytania o podobnej tematyce odpowiadają również specjaliści serwisu, zachęcamy do zapoznania się z ich odpowiedziami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowa-plamka-na-skorze-penisa

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowa-plamka-na-trzonie-penisa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.