W jaki sposób pozbyć się takich plamek?

W zeszłym tygodniu zacząłem odczuwać ból podczas oddawania moczu, po kilku dniach na żółędziu pojawiły się zaczerwienienia, jakby nadżerki, pęknięcia. Udałem się do lekarza pierwszego kontaktu i otrzymałem antybiotyk - Zamur oraz maść - Macmiror complex, stosuję preparaty od kilku dni i ból podczas oddawania moczu ustąpił, jednak czerwone plamki - dokładnie 3 są dalej widoczne. Czym mogą być te plamki, jak można je wyleczyć? 2 są na żołędziu, jedna na napletku od wewnętrznej strony. Jestem osobą homoseksualną, aktywną seksualnie, jednak od 2 lat z jednym partnerem.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Niestety na podstawie przesłanego opisu trudno jednoznacznie stwierdzić, co może być przyczyną Pana problemu. Plamki na penisie najczęściej są objawem jednej z infekcji: grzybiczej, wirusowej lub bakteryjnej. Leki, które Pan otrzymał stosowane są w przypadku zakażeń układu moczowego i tych wywołanych przez grzyby, a ich stosowanie powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza.

Wspomina Pan, że stosuje Pan leki dopiero kilka dni – niestety leczenie zakażenia grzybiczego może potrwać nawet kilka tygodni, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli po zakończeniu kuracji plamki nie znikną, należy skonsultować się z lekarzem urologiem, który wykona odpowiednie badania i na podstawie otrzymanych wyników dobierze skuteczne leczenie.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamki-na-penisie-najczestsze-przyczyny-i-leczenie

Warto zapoznać się z odpowiedziami specjalistów abcZdrowie na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szczypanie-podczas-oddawania-moczu-i-czerwone-plamki-na-penisie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamy-na-penisie-i-grzybica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.