Czy można łączyć Macmiror i alkohol?

Witam. Stosuje globulki dopochwowe Macmiror Coplmex 500. Czy podczas tej kuracji można spożywać alkohol ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszego eksperta podczas kuracji globulkami Macmiror Complex 500 można spożywać alkohol w umiarkowanych ilościach. Taka sytuacja nie powinna jednak występować zbyt często.

Takie słowa znaleźć można w podobnym pytaniu, które znajduje się pod linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-kuracji-globulkami-macmiror-complex-500-mozna-spozywac-alkohol.

Producent Macmiror Complex 500 w ulotce dołączonej do opakowania nie wspomina o możliwych interakcjach z alkoholem. W związku z tym takie interakcje nie zachodzą i alkohol nie wpłynie na działanie leku.

Charakterystyka leku Macmiror Complex znajduje się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/macmiror-complex.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.