Łuszcząca się skóra na żołędziu po masturbacji

Mój problem to łuszcząca się skóra na żołędziu po masturbacji. Dzisiaj po raz pierwszy zaczęła się łuszczyć już w trakcie wzwodu. Gdy penis jest w zwisie skóra na żołędziu jest normalna. Do tego dochodzi zaczerwienienie części żołędzia i końca napletka (chodzi o część, która przykrywa żołądź). Mam 18 lat, nie odbywałem stosunku seksualnego i nie brałem antybiotyków. Z góry dziękuję za pomoc.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Witam! Opis problemu jest dość krótki i nie zawiera wszystkich istotnych szczegółów, jednakże zauważone zmiany mogą sugerować dwie przyczyny. Jeśli odczuwa Pan świąd, na żołędzi lub wewnętrznej powierzchni napletka widoczne są czerwone "plamki" to bardzo prawdopodobne jest, że objawy wynikają z infekcji drożdżakowej. Wówczas konieczne jest zastosowanie maści z klotrimazolem przez tydzień (2x dziennie), a przy braku poprawy wizyta u dermatologa. Jeśli nie odczuwa Pan świądu, zmiany są niewielkie i polegają tylko na lekkim złuszczaniu skóry to wydaje się, że problem wynika z nieprawidłowej pielęgnacji okolic intymnych. W takiej sytuacji wystarczy zastosowanie odpowiedniego kosmetyku do higieny intymnej o odpowiednim pH, co pozwoli zapewnić czystość oraz fizjologiczną florę tych okolic. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty