Swędzenie i czerwone ślady na penisie

Witam, mam 30 lat, mieszkam w UK od jakiegoś roku pojawia mi się na penisie czerwone ślady i swędzenie, ciągle jest czerwony i co jakiś czas swędzi. Używam płyn do kąpieli antygrzybiczny Ziaji. Co mam zrobić, proszę o pomoc i odpisanie na mego maila.

Witam! Opisane dolegliwości są typowe dla grzybicy żołędzi. Do infekcji drożdżakowej żołędzi dochodzi zazwyczaj po antybiotykoterapii o szerokim spektrum, przy spadkach odporności oraz po zastosowaniu nieprawidłowych kosmetyków do higieny intymnej. Ważną drogą szerzenia się tej infekcji jest również kontakt seksualny (w każdej formie) z osobą cierpiącą na grzybicę. W związku z tym należy zastosować skuteczne leczenie. Podstawą jest stosowanie leku o działaniu przeciwgrzybiczym np. klotrimazol. Jest to lek w postaci maści do stosowania miejscowego, sprzedawany bez recepty. Preparat powinien być nanoszony na zmienione okolice 2 razy dziennie przez tydzień. Oprócz leku należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji okolic intymnych, wskazane są tutaj preparaty specjalnie dedykowane do higieny intymnej. Jeśli po tygodniowej terapii klotrimazolem nie nastąpi poprawa i ustąpienie dolegliwości wówczas konieczna jest wizyta u dermatologa. Po dokładnej ocenie zmian będzie mógł zweryfikować rozpoznanie i dobrać odpowiednie, być może silniejsze leczenie. Pozdrawiam serdecznie!