Białe grudki na penisie - co to jest?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące mojego penisa. Otóż dwa dni temu poczułem swędzenie, po zsunięciu napletka zobaczyłem wiele białych grudek i białą wydzielinę między napletkiem a żołędzią- pomyślałem ze to mastka, wiec spłukałem ją wodą z mydłem. Było to trochę bolesne nawet przy najmniejszym dotyku. Teraz zostały czerwone plamy i schodzi mi naskórek z żołędzi. cała skóra od wewnętrznej części napletka jest czerwona. W celu złagodzenia podrażnień posmarowałem penisa maścią na odparzenia - często stosowana u dzieci w odparzeniach po pieluchach. W poniższym linku przesyłam zdjęcie żołędzi. Czy jest to grzybica czy coś innego? Mam 27 lat, jestem aktywny seksualnie i moja partnerka nie ma żadnych objawów mimo, że nie stosujemy prezerwatyw. z góry dziękuję za pomoc.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Dolegliwości opisane przez Pana i zmiany mogą sugerować infekcję drożdżakową. Wskazane jest badanie dermatologiczne i ewentualne badanie mikrobiologiczne. Po właściwym rozpoznaniu będzie można zlecić odpowiednie leczenie.
Zakażenie partnerki nie zawsze musi wystąpić, gdyż rozwój infekcji drożdżakowej zależy także od osłabienia odporności, prawidłowej pielęgnacji okolic intymnych czy stosowania antybiotykoterapii.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty