Czym jest biała wydzielina gromadząca się na penisie?

Witam. Otóż mam taki problem. Od kilku lat na członku pod napletkiem zauważam pojawiającą się białą substancję przypominającą wyglądem coś w rodzaju mokrego talku lub sera. Mimo utrzymywania częstej higieny (owa wydzielina daje się zmyć bez problemu), już po kilku godzinach pojawia się ponownie. Wydziela ona nieprzyjemny zapach. Sama żołądź jest zaczerwieniona o jakby szarawo-stalowym odcieniu. Wygląda mi to na jakąś grzybicę. Pewnie kiedyś się czymś zaraziłem. Proszę o poradę i z góry dziękuję. Krzysiek2222

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Biały nalot gromadzący się pod napletkiem może sugerować zakażenie grzybicze prącia lub po prostu nadmierne gromadzenie mastki. Mastka jest naturalną mieszaniną złuszczonych komórek naskórka i wydzielin gruczołów znajdujących się pod napletkiem.
Zaczerwienie żołędzia i nieprzyjemny zapach może jednak sugerować infekcję grzybiczą, szczególnie jeśli tym objawom towarzyszy świąd prącia lub inne poczucie dyskomfortu.
Rozstrzygające w tym przypadku będzie badanie dermatologiczne i ewentualne badanie mikrobiologiczne. Po ustalenie przyczyny dolegliwości będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Zachęcam do konsultacji dermatologicznej.