Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co to za biały nalot? Czy to grzybica?

Witam, od jakiegoś czasu występuje u mnie biały nalot o nieprzyjemnym zapachu, trochę pod napletkiem na tej skórze. Nie wiem czym to jest spowodowane. Od jakiegoś czasu, że tak powiem jestem w trasie i nie mam nawet gdzie się "wymyć" dokładniej, czy może to być spowodowane właśnie tym chwilowym brakiem dokładnej higieny intymnej?

ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisywany objaw może być związany z nagromadzeniem mastki (inaczej smegmy) lub z infekcją grzybiczą prącia.
Smegma stanowi mieszaninę złuszczonych komórek nabłonkowych i wydzielin skóry prącia, które w przypadku braku dostatecznej higieny intymnej może gromadzić się pod napletkiem.
Jeśli opisanemu objawowi towarzyszą również świąd lub pieczenie to może to przemawiać za infekcją grzybiczą.
Trudno stwierdzić jednoznacznie przyczynę bez badania dermatologicznego. Proponuję nadrobić zaległości higieniczne, aby wykluczyć tą możliwość.
W przypadku infekcji grzybiczej można zastosować preparat miejscowy dostępny w aptece bez recepty, w tej sytuacji wskazana jest konsultacja dermatologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy