Biały nalot na penisie u rocznego chłopca

Witam, mam rocznego synka. Lekarz stwierdził, że ma on stulejkę i nakazał naciąganie napletka. Wszystko było w porządku, "skórka" się rozszerzyła. Po ok. 2 tygodniach zauważyłam, że odciągając napletek pokazuje się jakaś biała maź na żołędziu. Obmyłam to R***, ale irytowało to synka. Być może bolało. Czy to normalny stan, czy takie "coś" chłopcy wydzielają? Czy to usuwać? Czy to jakiś stan zapalny. Dodam, że żołądź jest czerwony. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji, zważywszy, że jutro jest dzień wolny od pracy. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować albo nadmiar mastki (jest naturalną wydzieliną gromadzącą się pod napletkiem) lub też infekcję grzybiczą (w tym przypadku może pojawić się świąd lub inne dyskomfortowe odczucia)
Nie da się jednoznacznie określić przyczyny bez badania i ewentualnego wykonania wymazu.

Nie należy stosować środków odkażających na powierzchnię żołędzia, może to powodować podrażnienia.

Proponuję skonsultować problem z pediatrą.