Białe plamki na główce penisa

Witam!

Od kilku lat mam na główce penisa białe plamy (naloty). Jeśli potrzeba mogę wysłać zdjęcia. Nie odczuwam żadnych dolegliwości z tym związanych, niemniej jednak chciałbym się ich pozbyć.

Proszę o poradę, jakie środki zastosować.

Witam!

Do prawidłowej oceny niezbędne byłoby osobiste badanie fizykalne, zdjęcia nie zastąpią wizyty u lekarza. Jeżeli zmiany nie dają dolegliwości jest prawdopodobne, że jest to mastka - czyli fizjologiczna wydzielina będąca mieszaniną złuszczonych komórek nabłonkowych, flory bakteryjnej, resztek spermy i moczu oraz wydzieliny gruczołów łojowych. Do jej usunięcia wystarcza zachowanie prawidłowej higieny miejsc intymnych. Jeżeli to nie będzie wystarczające należy udać się do dermatologa, który będzie miał możliwość postawienia odpowiedniej diagnozy i zastosowania leczenia.

Pozdrawiam serdecznie!