Plamki, krostki na penisie - co to?

Witam, wiek 37 lat, waga 90kg. Nie palę tytoniu, od ponad tygodnia mam czerwone plamki, krostki na żołędzi penisa i na skórze po odwiedzeniu napletka. Nie mam żadnych dodatkowych objawów typu wyciek z cewki moczowej, swędzenie, pieczenie, ból. Nie zmieniałem proszku do prania. Mam stałą partnerkę. Problem polega na tym, że nie mogę w tej chwili pójść do lekarza ze względu na miejsce, gdzie obecnie przebywamy. Czy istnieją naturalne sposoby łagodzenia/leczenia tego typu choroby? Dziękuję i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy oraz wywiad mogą sugerować infekcję grzybiczą prącia. Do postawienia rozpoznania konieczna jest bezpośrednia ocena dermatologiczna i wykonanie ewentualnych badań mikrobiologicznych.
W leczeniu opisanych infekcji można zastosować preparat klotrimazol, jest to preparat miejscowy o umiarkowanym działaniu dostępny w każdej aptece bez recepty.
Poza tym powinno się przywrócić równowagę mikrobiologiczną skóry prącia poprzez stosowanie płynu do higieny intymnej dla kobiet, który zawiera kultury bakterii kwasu mlekowego.

Optymalnym rozwiązaniem jest konsultacja dermatologiczna w celu postawienia rzeczywistego rozpoznania i wdrożenia skutecznego leczenia.