Dlaczego mam pomarszczone jądra?

Witam! Mam 16 lat i mam pewien problem. Mianowicie chodzi mi o jądra. Są czerwone i pomarszczone. Skóra jest bardzo dziwna, nie tylko pomarszczona ale i bardzo sucha. Podejrzewam, że to od leczniczego szamponu do włosów. Boję się czy to coś poważnego. Proszę o bardzo szybką odpowiedź. Pozdrawiam
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą być związane zarówno z zastosowaniem nieprawidłowego preparatu w okolicy intymnej jak również infekcją grzybiczą (być może wtórną do nieodpowiedniej higieny).

Dokładne rozpoznanie będzie możliwe po ocenie dermatologicznej i ewentualnych badaniach mikrobiologicznych. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Być może objawy mogą ustąpić po zastosowaniu odpowiedniego preparatu do higieny intymnej (może być także przeznaczony dla kobiet), a także po zastosowaniu preparatu miejscowego o działaniu przeciwgrzybiczym z grupy pochodnych imidazolu, który jest dostępny bez recepty.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl