Czy to infekcja po basenie?

W niedzielę byłam z moim chłopakiem na basenie. Po basenie byliśmy u mnie i uprawialiśmy seks. Wieczorem po kąpieli poczułam straszne swędzenie myślałam, że to jakieś uczulenie ale swędzenie nie przechodziło. Przy następnej kąpieli zobaczyłam, że ten obszar jest czerwony i piecze a także wyskoczyły mi jakieś dziwne krostki które bolą. Nie wiem czy to może być grzybica, czy jakieś obtarcie strasznie boję się iść do lekarza z tym a tym bardziej przyznać się do tego mamie. Proszę, pomóżcie mi!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą sromu/pochwy. Kąpiele w w basenach czy w publicznych toaletach sprzyjają rozwojowi tego typu zakażeń.
Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego i ewentualnie badania mikrobiologicznego. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Leczenie infekcji grzybiczych często rozpoczynane jest od miejscowego preparatu z grupy pochodnych imidazolu o działaniu przeciwgrzybiczym dostępnego w aptekach bez recepty. Wywiera on umiarkowane działanie przeciwgrzybicze, stąd jeśli okazuje się nieskuteczny konieczne jest zastosowanie silniejszych preparatów.

Proponuję porozmawiać o problemie z mamą. Infekcje grzybicze nie zawsze są bezpośrednio związane z kontaktami płciowymi, sama wizyta na basenie mogła być czynnikiem wyzwalającym.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl