Czy to jest grzybicze zapalenie pochwy, czy tylko dojrzewanie?

Bardzo się boję, a nie mam osoby, której mogłabym o tym powiedzieć, bo tymczasowo nie ma mojej mamy i mieszkam u babci. Babci na pewno nie powiem. Chodzi o to, że od jakiegoś czasu czuje świąd (swędzenie) w okolicy pochwy i pieczenie. Bardzo się boję, że to grzybicze zapalenie pochwy. Na początku myślałam, że to owsiki, ale myślę, że nie bo nic dziwnego nie zauważyłam w moim stolcu. Mam 13 lat i nie mam jeszcze okresu, od jakiegoś czasu z mojej pochwy wydobywa się śluz, ale ja wiem, że to normalne w okresie dojrzewania, ale strasznie martwi mnie to pieczenie i swędzenie pochwy. Zastanawiam się, czy może to normalne w okresie dojrzewania, czy jednak to grzybicze zapalenie pochwy. Moja mama wraca dopiero za tydzień i nie mam komu to powiedzieć. Czy to normalne, że mnie piecze i swędzi? Czy to może jest grzybicze zapalenie pochwy? Co ja mam zrobić? Myję się codziennie a owłosienia troszeczkę już mam, więc może to dlatego mnie tak piecze i swędzi, bo zacznie mi się pojawiać więcej owłosienia? Pomocy! Płakać mi się chce.
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Pieczenie i świąd pochwy o znacznym nasileniu nie są objawami fizjologicznymi. Zazwyczaj mogą sugerować infekcję grzybiczą.
Infekcjom grzybiczym narządów płciowych sprzyjają takiej sytuacje jak antybiotykoterapia, niewłaściwa (nadmierna, niewłaściwe kosmetyki) higiena intymna a także spadki odporności. Jest to dosyć powszechny problem szczególnie w okresie obniżonej odporności jakim może być okres zimowy.

Leczenie takiej infekcji można rozpocząć od leczenia miejscowego preparatem dostępnym bez recepty o nazwie Klotrimazol. Jest to lek do stosowania miejscowego, o umiarkowanej sile działania, w aptekach powszechnie dostępny.

Proponuję powiedzieć o swoim problemie osobie dorosłej i skonsultować problem nawet z lekarzem rodzinnym. Wydaje się, że nie jest konieczna wizyta u ginekologa.

Redakcja abcZdrowie.pl