Zapalenie grzybicze czy bakteryjne?

Witam, w czasie miesiączki pojawiła się u mnie jakaś infekcja, wszystko wskazywało na grzybicę: niewielkie pieczenie i swędzenie - nasilone po kąpieli oraz bardzo dużo białych grudek wewnątrz pochwy - właściwie bez zapachu. Po ustąpieniu miesiączki (po 4 dniach) udałam się do lekarza, który powiedział, że to stan zapalny i przepisał mi 3 globulki P*** - powiedział, że powinno pomóc:) Tego samego dnia wieczorem przed aplikacją zauważyłam, że z pochwy nie wydobywają się już białe grudki, ale duża ilość żółtej wydzieliny o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Wcześniej wejście do pochwy było jakby suche i opuchnięte, teraz jest mokre i nie mam problemu z włożeniem globulki. Czy to może oznaczać, że pojawiła się u mnie kolejna infekcja? Może to coś innego? Powinnam poczekać, aż skończą się globulki, czy udać się do innego lekarza? Ten zapach mnie przeraża. Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią objawy faktycznie wskazywałyby na infekcję grzybiczą, co zresztą potwierdził ginekolog w czasie osobistego badania.

Grzybica zwykle objawia się serowatą wydzieliną, zwykle bezwonną z towarzyszącym świądem i pieczeniem miejsc intymnych.

Pojawianie się kolejnych objawów, takich jak nieprzyjemny zapach, może, ale nie musi, świadczyć o nadkażeniu bakteryjnym, które wymagałoby dodatkowego leczenia, najprawdopodobniej antybiotykoterapii.

Ze względu na dołączenie się objawów w zaledwie kilka godzin po wizycie u ginekologa Pani postępowanie nie powinno podlegać zmianom. W pierwszej kolejności powinna Pani zaaplikować wszystkie przepisane globulki, a następnie, w razie braku poprawy, udać się na kolejną wizytę do ginekologa. Jeśli to tylko możliwe, wskazana jest kontynuacja leczenia u specjalisty, który rozpoznał u Pani infekcję.

Pozdrawiam