Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biała wydzielina z pochwy od 2 tygodni

Wiam, mam 22 lata i od 2 tygodni zauważyłam u siebie białą wydzielinę z pochwy. Nie mam żadnych innych objawów: żadnego pieczenia, swędzenia, bóli itp. Miesiączkuję jak zwykle, regularnie. Jedyna dolegliwość to ta biała wydzielina - nie stosowałam nigdy żadnej antykoncepcji (gdyż jeszcze nie współżyłam), ani nie przyjmowałam żadych lekow - prócz ostatnio zażywanych antybiotyków przeciw grypie. Co może oznaczać taka wydzielina? Nigdy wcześniej jej nie małam ani nie miałam też problemów ze zdrowiem. Bardzo proszę o odpowiedź. Serdecznie dziękuję.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli przyjmowała Pani niedawno antybiotyki, to istnieje ryzyko rozwoju grzybicy pochwy. Wprawdzie nie występują u Pani typowe objawy takie jak świąd, pieczenie, ale grzybica może też przebiegać ze skąpymi objawami. Upławy w grzybicy mają charakter serowaty (tak jakby twaróg...). Jeśli właśnie takie objawy zaobserwowała Pani u siebie, to warto udać się do ginekologa. Nasilone upławy mogą być spowodowane także innymi infekcjami dróg rodnych (nabytymi np. na basenie...) lub nawet reakcją psychiczną, np. na stres. Ale aby się o tym przekonać, należy udać się do ginekologa... Biała wydzielina z pochwy może być także wydzieliną fizjologiczną, normalną, ale taka wydzielina występowałaby u Pani już wcześniej - podczas każdego cyklu miesiączkowego...

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy