Pieczenie i biała grudkowata wydzielina z pochwy

Ostatnio zaczęłam odczuwać dziwne, nieprzyjemne pieczenie i ból. Wydzielina posiada białe "grudki". Nie wiem co się dzieje? Nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim. Naczytałam się dużo o grzybicy pochwy? Ale czy to na pewno to? Myję się regularnie, jeszcze nigdy nie współżyłam. Czym to może być spowodowane? I czy to na pewno "grzybica pochwy", ta nazwa mnie przeraża, czy to groźne? Boję się ginekologa.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Objawy wskazują na obecność grzybicy. Jest to powszechna infekcja. Sprzyja jej brak higieny, ale również np ciepło, wilgoć, baseny, stosowanie antybiotyków itp.
Proszę udać się do ginekologa - nieleczone infekcje pochwy mogą w perspektywie prowadzić do bezpłodności.