Wyciek białej wydzieliny z macicy

Mam 20 lat i choruje na niedoczynność tarczycy oraz hiperprolaktynemie czynnościowa. jeszcze dwa dni temu zrobiłam sobie test ciążowy i wynik jest pozytywny choć przed ty brałam tabletki anty teraz mam dziwny wyciek takiej białej wydzieliny z pochwy i na dodatek strasznie mnie boli i piecze. Proszę o odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisywane dolegliwości wskazują na grzybicze zapalenia pochwy, gdzie mogą występować następujące objawy: swędzenie, pieczenie, uczucie dyskomfortu oraz charakterystyczne upławy (gęste, białe do żółtych, serowate, tj. niejednorodne z grudkami). Leczeniem w większości przypadków jest miejscowe - pzreciwgrzybicze globulki dopochwowe.

Ponieważ jest podejrzenie, że jest Pani w ciąży, dodatkowo infekcja w obrębie dróg rodnych - powinna się Pani jak najszybciej zgłosić do swojego ginekologa, w celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży oraz wdrożenia leczenia przeciwgrzybicznego.

serdecznie pozdrawiam!