Czy biały nalot u wejścia do pochwy to nadal drożdże?

Czy to możliwe, żeby po 12 dniach leczenia (1 raz na dobę - na noc dopochwowo) nadal utrzymywał się biały nalot świadczący o drożdżycy? Pozostałe objawy zanikły tj. nie ma serowatych upławów, nic nie swędzi ani nie piecze. Jedynym mankamentem jest ten nalot, który mnie martwi. Zostały mi jeszcze 3 globulki i nie wiem czy znów umawiać się do mojej pani ginekolog na kontrolną wizytę? A może ten biały nalot utrzymuje sie przez cały czas leczenia?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisany nalot należy różnicować pomiędzy niedoleczoną kandydozą pochwy, śluzem fazy niepłodnej cyklu oraz pozostałością globulki dopochwowej.

Zazwyczaj leczenie miejscowe dopochwowe wystarcza, stąd trudno wnioskować czy rzeczywiście leczenie nie przyniosło całkowitego wyleczenia.

Proponuję dokończyć leczenie, a następnie ocenić czy ciągle pojawia się nalot.
Jeśli sytuacja się nie zmieni to należy skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl