Czy mogę mieć grzybicę?

Od pewnego czasu zauważyłam w wydzielinie z pochwy białe grudki. Myślę, że może to być grzybica, ale nie odczuwam przy tym żadnego pieczenia ani swędzenia. Zdarza się również, że upławy mają nieprzyjemny zapach, choć nie jest to reguła. Byłam już u ginekologa, jednak on po badaniu powiedział, że wszystko jest ok i pH w normie, a mnie nadal wydaje się, że coś jest nie tak. Czy taka "grudkowata" wydzielina może występować nie będąc objawem żadnej choroby? Mam 19 lat i współżyje ze stałym partnerem od około 1,5 roku. Stosuje pigułki antykoncepcyjne (dolegliwości pierwszy raz wystąpiły zanim zaczęłam je przyjmować). Proszę o poradę. Może powinnam jeszcze raz udać się do lekarza?
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam. Trudno ocenić, czy ma Pani grzybicę. pH może przy grzybicy być w normie, ale można by spodziewać się również innych, oprócz upławów, objawów (świąd, pieczenie). Może Pani poprosić swojego lekarza o pobranie wymazu z pochwy w celu wykonania posiewu. W ten sposób dowie się Pani, czy, a nawet jaki gatunek grzyba Panią nęka. Pozdrawiam!