Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę mieć nawrót grzybicy pochwy?

Witam, mam 26 lat w ciągu ostatnich 4 miesiącu miałam problem z nawracająca infekcja grzybicza pochwy, obecnie jestem tuż przed miesiączka. Po leczeniu ginekologicznym oraz partnera w końcu udało się wyleczyć. Dziś zauważyłam pojedyncze grudki z pochwy oraz duża ilość mlecznego śluzu, czy może to być ponowny nawrot infekcji ?
KOBIETA, 27 LAT 4 miesiące temu

Przeciwskazania HTZ

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety grzybica bardzo często nawraca – niełatwo ją wyleczyć, a gdy pojawia się nieustannie bądź sprawia trudności w leczeniu, to może to świadczyć o ogólnych niedostatkach w funkcjonowaniu układu immunologicznego.

Grudkowaty, mleczny śluz prawdopodobnie jest zapowiedzią nawrotu choroby – prawidłowa wydzielina z pochwy, w zależności od momentu cyklu, powinna być przezroczysta lub mlecznobiała, jednak nie powinny pojawiać się w niej grudki.

Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy.

W tej sytuacji warto stosować probiotyki ginekologiczne, które mają na celu przywrócenie właściwego pH i równowagi mikrobiologicznej w pochwie. Jeżeli to nie pomoże, warto wykonać badanie czystości pochwy, by upewnić się co do typu patogenu powodującego u Pani dolegliwości.

Zachęcam również do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/nawracajaca-grzybica-pochwy-czym-zwalczyc-ja-skutecznie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy